Kordsa ve ÖRAV’dan ortak eğitim projesi

Kordsa ve ÖRAV’dan ortak eğitim projesi

Her sene ısıtma tesisatından badanasına, eğitim gereçlerinden elektrik tesisatına kadar bir okulu yenileyen Kordsa, bu yıl güçlendirme projesini bir adım öteye taşıdı. Kordsa, Akçaova İlk ve Ortaokulu’nu yenilemenin yanı sıra Akçaova İlk ve Ortaokulu’nun ve çevre okulların öğretmenlerinin mesleki ve kişisel gelişimlerine destek olmak üzere Öğretmen Akademisi Vakfı ile ortak bir eğitim projesi yürüttü.

Kordsa, son beş yıldır devam ettirdiği okul yenileme projeleriyle bir okulu alt yapısının yenilenmesinden duvarların boyanmasına, kütüphane yapımından eğitim araç gereçlerinin alınmasına kadar yeniliyor. Kordsa bu sene ana fabrikasının bulunduğu İzmit’in Akçaova ilçesinde yer alan Akçaova İlkokul ve Ortaokulu’nu yenileyerek çocukların geleceğini güçlendirmeye devam etti. Çocukların eğitiminde ve gelişmesinde öğretmenlerin büyük bir rol üstlendiğinin bilincinde olan Kordsa, geçen senelerden farklı olarak bu yıl Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ile iş birliği yaptı ve ÖRAV’ın “Öğrenen Lider Öğretmen” kapsamında, okulun yenilenmesi öncesinde Akçaova İlk ve Ortaokulu ile çevre okullarda eğitim veren öğretmenleri de güçlendirdi. Öğretmenlerin bilgiyi değil, öğrenmeyi öğreten liderler olarak gelişmeleri amacıyla oluşturulan programda, öğretmenlerin entelektüel, kişisel, mesleki, duygusal ve sosyal gelişimleri destekleniyor. 

 Güçlendirme lideri Kordsa, 8 Ocak’ta CEO’su Ali Çalışkan da dahil olmak üzere tüm dünyadaki tesislerinden Global Leadership Summit (Global Liderler Zirvesi) kapsamında ziyarete gelen üst düzey yöneticileri ve çalışanlarıyla birlikte, ısıtma tesisatından badanasına, camlarından elektrik tesisatına kadar okulun ihtiyacı olan tüm yenilemeleri yaptı. Kordsa CEO’su Ali Çalışkan okul yenileme projesiyle ilgili olarak şunları dile getirdi: “Kordsa olarak yaşamı ve geleceği güçlendiriyoruz. Çocukları ve gençleri geleceğin teminatı olarak görüyoruz. Bu nedenle eğitim konusuna özel olarak odaklanıyoruz ve onların iyi bir eğitim almaları, bilinçli ve donanımlı bireyler olabilmeleri için projeler hayata geçiriyoruz. Son beş yıldır devam ettirdiğimiz okul yenileme projemizi sadece bölgesel olarak genişletmiyoruz. Daha fazla yaşama dokunabilmek için içerik olarak da güçlendiriyoruz. Bu anlamda Öğretmen Akademisi Vakfı ile iş birliği yaptık ve Vakfın hayata geçirdiği “Öğrenen Lider Öğretmen” programı kapsamında, yenilediğimiz Akçaova İlk ve Ortaokulu ile çevre okullarda eğitim veren öğretmenlerimizi de güçlendirdik.”

Yemekhane, sınıflar ve bahçe spor alanlarını da düzenleyen Kordsa, bunların yanı sıra okula yeni bir zeka oyunları odası ile kapalı spor odası ve kütüphane de kazandırdı. Kordsa’nın güçlendirme projesinde Türkiye’den ve diğer ülkelerdeki 300’den fazla Kordsa çalışanı gönüllü yer aldı.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar