Kızlar Sahada Gençlik Kupası kayıtları açıldı

Kızlar Sahada Gençlik Kupası kayıtları açıldı

2013 yılından bu yana kız çocuklarına ve her yaştan kadına ”yapamazsın” diye kodlanan toplumsal cinsiyet rollerini futbol aracılığı ile kıran Kızlar Sahada sosyal girişimi, bu yıl liselerdeki kız öğrencilerin sahaya çıkması ve futbol aracılığıyla güçlenmesi için 4. Kızlar Sahada Gençlik Kupası’nı düzenliyor. Platform, altı senede 6 bin 500’ü aşkın kadını sahaya çıkarırken 60’ın üzerinde firma ve 100’ün üzerinde karma takımı futbolla tanıştırırken, seyirci bilet gelirlerini de AÇEV ve farklı STK’lara aktardı.

Her yıl farklı kategorilerde turnuvalar ve eğitimler düzenleyen Türkiye’nin ilk ve tek özel Kadın Futbol Platformu olan Kızlar Sahada, bu yıl toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı kız çocuklarını futbol sahasında güçlendirmeyi hedefleyen Gençlik Kupası’nın 4’ncüsünü düzenliyor. Etkinlik, 5 – 6 Ekim ve 12 – 13 Ekim tarihlerinde Kalamış Parkı’nda gerçekleşecek.

Kızlar Sahada Gençlik Kupası kayıtları açıldı!

Kadınları takım ruhu ile güçlendirmek ve futbolla tanıştırmayı hedefleyen Kızlar Sahada’nın düzenlediği Gençlik Kupası, liseler arasında düzenleniyor. Turnuva için kayıtlar ise başladı. Siz de okulunuz adına başvurabilir, bir devlet okulunu da kardeş okul olarak sahiplenerek, turnuvaya katılmasını sağlayabilirsiniz.

5-6 Ekim ve 12-13 Ekim 2019 tarihlerinde, Kalamış Parkı’nda düzenlenecek turnuvaya kayıt olmak ve bilgi almak için info@kizlarsahada.com adresine mail atabilir, 0212 28730 40 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar