Kadın-erkek eşit(siz)liğinin kitabı yazıldı: Eyvah CEO Doğuruyor!

Kadın-erkek eşit(siz)liğinin kitabı yazıldı: Eyvah CEO Doğuruyor!

Toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin küresel bir sorun olduğuna inanan Murat Yeşildere, “Eyvah CEO Doğuruyor!” isimli ilk kitabında eğitimden iş hayatına, sanattan politikaya kadınların üstlendikleri rollere dair yazılar ve güncel araştırma verilere yer veriyor.

Murat Yeşildere, kitabında, çalışma yaşamında kadının rolü ve bu rolün erkeklere yansımaları üzerine odaklanıyor. Yeşildere, 20 yılı aşkın süredir liderlerin istihdamı alanında çalışmasıyla birlikte iş yaşamının, farklı bakış açıları ve çeşitlilik ile zenginleşebileceğini savunuyor.

Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda şirketleri harekete geçiren sivil toplum kuruluşlarında aktif rol alıyor. Çeşitli dergilerde ve sosyal medyada toplumsal cinsiyet eşitliği üzerine yazıyor ve savunuyor.

Kitapta; Yeşildere’nin yaklaşık 15 yıl içinde gazete, dergi ve internette yayınlanan yazıları güncel verilerle desteklenerek sunuluyor. Eğitimden iş hayatına, sanatta politikaya kadınların üstlendikleri rollere dair yazılarda, bir erkeğin eşitlik konusuna, “samimi” bakış açısı yer alıyor. 

Hümanist Yayınları’ndan çıkan kitabın geliri, kurucuları arasında Murat Yeşildere’nin de bulunduğu “toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda” çalışan Yanındayız Derneği’ne bağışlanacak.

Aktivist kadınlar M. Yeşildere’ye destek verdi

Kitabın açılış bölümünde, gazeteci Gila Benmayor, iş kadını Leyla Alaton, gibi “aktivist” kadınlar Yeşildere’ye destek mesajları veriyor.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar