Jeff Bezos’tan iklim kriziyle mücadele için 10 milyar dolarlık destek

Jeff Bezos’tan iklim kriziyle mücadele için 10 milyar dolarlık destek

Amazon’un kurucu CEO’su Jeff Bezos, günümüzde önemi giderek artan iklim kriziyle mücadele konusunda bilim insanlarını, aktivistleri ve STK’ları desteklemek üzere Bezos Earth Fund’u kurduğunu açıkladı.

Bezos, Instagram üzerinde yaptığı paylaşımda iklim kriziyle mücadele konusunda Bezos Earth Fund isimli 10 milyar dolarlık bir fon oluşturduğunu açıkladı. Dünyanın doğasını korumak ve muhafaza etmek için fon yaratan Bezos, daha önce enerji üretimi, gıda üretimi ve sanayii gibi sektörlerde iklim değişikliğini hafifletebilecek, fosil yakıtların ve karbon emisyonlarının kullanımını azaltabilecek teknolojilerin geliştirilmesini için kurulan Breakthrough Energy Ventures’ın yatırımcıları arasında yer alıyordu.

Bezos Earth Fund’ın Amazon ile bir ilişkisinin bulunmaması, Bezos’un kişisel serveti üzerinden desteklenmesi ve Bezos’un vakfıyla bir ilişkisi bulunmaması nedeniyle bunun yeni pazarlara açılmak amacıyla yapılan bir hamle olarak da görülüyor. Bununla birlikte Silikon Vadisi denildiğinde akla ilk gelen isimler arasında bulunan Bezos’un, iklim kriziyle mücadele etmeye başladığını açıklaması yaratılmak istenen farkındalık konusunda büyük önem taşıyor.

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar