İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerinden Muş’a destek

İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerinden Muş’a destek

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında Muş’ta bulunan 4 okula malzeme gönderildi.

İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri tarafından hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında, birçok öğrenci için yardım paketleri hazırlandı. Gönüllüler tarafından hayata geçirilen projede ilk olarak öğrencilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurulurken, onların istekleri ve talepleri de göz önünde bulunduruldu.

İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerinin hayata geçirdiği bu sosyal sorumluluk projesi kapsamında gönüllüler ilk olarak Muş’ta bulunana öğrencilere yardım edeceklerini bildirdiler. Gönüllüler kendi imkanları dahilinde topladıkları hediye ve eşyaları yardım paketi haline getirerek sahiplerine ulaştırdılar. Ulaştırılan paketlerde bulunan, bot, kıyafet, kırtasiye gibi malzemeler ile 320 öğrencinin yüzünü güldüren gönüllüler, bu projenin devam edeceği bilgisini verdi.

İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri 320 öğrencinin yüzünü güldürdü

Hayata geçirdikleri proje sayesinde pek çok çocuğun yüzüne güldüren gönüller durumdan memnun olduklarını belirtirken, İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerinden olan Seda Güler de “Öğrenciler, öğretmenleri aracılığıyla bizlere isteklerini ilettiler. İstanbul’da kapsamlı bir çalışma yaparak istenilen her şeyi gönüllü arkadaşlarımızla tertipli bir şekilde paketledik ve şimdi de bu hediyeleri dağıtmak için Muş’tayız. Gerçekleştirdiğimiz projenin amacı, hem yüreği güzel kardeşlerimizin yüzündeki tebessümü görmek, hem de Türkiye’nin her köşesinde bulunan üniversiteli gençlerin tanımadıkları kişilerle iletişime geçip kopmayan bir kardeşlik bağı oluşturmaktır. Kötülüğün, delaletin, zilletin kocaman olduğu dünyada bu şekilde küçük şeylerle insanları mutlu etmek gerçekten çok güzel bir şey. Bizler bu tür sosyal sorumluluk projeleriyle anladık ki çoğumuzun fazlalıkları birilerinin ihtiyacı. Muş ilimizde toplamda 320 kardeşimizin bot, kıyafet, kırtasiye ihtiyacını karşıladık ve bu bizi geçekten çok mutlu etti. ” ifadelerinde bulundu.

Gerçekleştirdikleri proje ile Muş’ta bulunan 320 öğrencinin ihtiyacını karşılarken aynı zamanda onların yüzünü güldüren İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri, bir yandan toplumda farkındalık oluştururken diğer yandan da diğer öğrencilere örnek teşkil eden bir davranışta bulunmuşlardır. Bu yaklaşımlarından dolayı biz de SosyalUp ekibi olarak onlara teşekkürlerimizi iletiriz.

1 comment

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

1 Comment

  • mustafa
    18 Nisan 2018, 00:49

    Seda benim ilkokul ogrencim daha 5.sinifta bu tur islerle ugrasmaya baslamisti.Hapishanede tiyatro projeside kendisine ait.tebrik ediyorum.Bizi gururlandiriyor

    REPLY

En Son Makaleler

Videolar