İş dünyasına duyarlı ol çağrısı

İş dünyasına duyarlı ol çağrısı

Üyeleri arasında köklü şirketlerin yer aldığı İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye), iş dünyasının sürdürülebilir kalkınma konusundaki farkındalığını ve etkisini artırmayı Duyarlı Ol (do!) projesiyle hedefliyor.

2004 yılında kurulan ve üyeleri arasında Garanti Bankası, Eczacıbaşı Holding, Borusan, Sütaş Süt, PwC Danışmanlık, Brisa Bridgestone, Koş Holding, Procter&Gamble, Schneider Electric, Unilever, Vodafone Türkiye, Şekerbank, TAV Havalimanları, TSKB, Limak ve Tuborg gibi köklü şirketlerin yer aldığı İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye), iş dünyasının sürdürülebilir kalkınma konusundaki farkındalığını ve etkisini artırmayı Duyarlı Ol (do!) projesiyle hedefliyor. Gelin do!’ya bir göz atalım.

Duyarlı Ol (do!)

2015 yılında iş dünyasına merhaba diyen do!, çalışma alanlarında ‘duyarlı insanlar’ yaratarak iş yerlerinde elektrikten suya, yakıttan kağıda kaynak tasarrufu sağlıyor. SKD üyesi şirketlerin yanı sıra üye olmayan şirketlere de açık olan projenin ölçme, değerlendirme ve raporlamayı da kapsayan ikinci versiyonu 2017’de hayata geçirildi.

Duyarlı Ol (do!) projesini uygulamaya başlayan ilk üye şirket Borusan Danışmanlıkoldu. Proje kapsamında; SKD tarafından sunulan 10 aksiyon alanından Borusan’ın kendi faaliyetlerine uygun olanları seçerek bunlara dair yıllık hedefler belirlemesi, hedeflerin altı aylık periyotlarla SKD ekibi tarafından takip edilmesi, hedeflere ulaşılmasının ardından denetim gerçekleştirilecek ve denetim sonucuna göre kuruma “do!” sertifikası verilecek.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar