İklim değişikliği mücadelesi masaya yatırılıyor

İklim değişikliği mücadelesi masaya yatırılıyor

Birleşmiş Milletler, iklim değişikliğiyle mücadeleyi teşvik etmek ve Paris Anlaşması’nı uygulamak için 23 Eylül’de İklim Değişikliği Zirvesi düzenliyor.

Çağımızın en önemli sorunlarının başında iklim değişikliği geliyor. Bu sorunun çözümü için geç kalınmış sayılmaz. Ancak, çözüm için toplumun tüm kesimlerinin iklim değişikliği için mücadele etmesi gerekiyor. İklim değişikliğiyle mücadeleyi teşvik etmek ve Paris Anlaşması’nı uygulamak için BM Genel Sekreteri António Guterres ev sahipliğinde, 2019 İklim Değişikliği Zirvesi gerçekleştirilecek. 23 Eylül’de gerçekleştirilecek olan zirvede hükümet, finans, iş dünyası ve sivil toplumdan birçok dünya lideri bir araya gelecek.

Zirvede ulaşılmak istenen amaç, güçlü pazar ve siyasi anlamda başarı kazanmak adına Paris Anlaşması’nın uygulanması ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin amaçlarına ulaşmak için ihtiyaç duyulan ülkeler, şirketler, şehirler ve sivil toplum arasında “zirveye çıkma” ivmesini sağlamak. Yüksek bir hırsla engellerin aşılabileceğini söyleyen BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, 23 Eylül’de düzenlenecek olan İklim Değişikliği Zirvesi’nde reel ekonomideki dönüştürücü faaliyetlerin efektif kullanılması için sera gazı emisyonlarını azaltma konusuna öncelik verecek. Guterres, sera gazı emisyonunun gelecek on yılda yüzde 45 azaltılabileceğine yönelik planları ile dünya liderlerini bekliyor.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar