IBM, iklim riskinin yönetilmesine ve raporlanmasına yönelik Çevresel Yazılım Paketi’ni piyasaya sürdü

IBM, iklim riskinin yönetilmesine ve raporlanmasına yönelik Çevresel Yazılım Paketi’ni piyasaya sürdü

Küresel teknoloji şirketi IBM, şirketlerin karşı karşıya olduğu çevresel ve iklimle ilgili riskleri tahmin etmelerini, izlemelerini ve raporlamalarını ve kendi iklim kararlarını yönetmelerini sağlamayı amaçlayan, yapay zeka ile çalışan bir SaaS çözümü olan IBM Çevresel Zeka Paketi’ni (Environmental Intelligence Suite) piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Şirketlerin, operasyonlarını etkileyen fiziksel ve itibari riskler karşısındaki farkındalıklarının artması, yatırımcıların ve düzenleyicilerin bu riskleri değerlendirme, yönetme, açıklama ve bunların zararını azaltma planlarını raporlama konusunda artan baskıları nedeniyle, bu yazılımın oluşturulduğu belirtiliyor. Birçok şirketin, iklim krizi etkilerini azaltmak ve riski ele almak için etkin hedefler belirlemeye başladığı, ancak atılan adımların bu hedeflere ulaşmada yeterli ve doğru olmadığı söyleniyor.

IBM AI-Uygulamaları Genel Müdürü, ‘İş dünyasının ve çevresel sorunların geleceği birbirinden ayrılamaz durumda. Şirketler yalnızca aşırı hava koşullarının operasyonları üzerindeki etkileriyle başa çıkmakla kalmıyor, aynı zamanda tüm paydaşlar tarafından üretimin aşamalarının gezegeni nasıl etkilediği konusunda daha fazla sorumlu tutuluyorlar’ açıklamasını yapıyor.

Yeni yazılım paketi, yapay zeka, iklim verileri, iklim risk analizleri ve karbon muhasebesini bir araya getirerek şirketlerin verilere daha kolay ulaşmasına ve düzenlemesine, dolayısıyla analiz ve eyleme daha etkin odaklanmalarına olanak sağlıyor. Ayrıca orman yangınları, aşırı hava koşulları, sel gibi iklim değişikliğinin potansiyel etkilerinin tahmin edilmesi;  operasyonel aksamalar ve bunları azaltma çabalarının önceliklendirilmesi konusunda bilgi sağlanması, çevresel karar mekanizması ve karbon muhasebesi hakkında ölçüm ve raporlama sunuyor.

Kaynak:

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar