Gıdanın bugünü ve geleceği Sürdürülebilir Gıda Zirvesi’nde

Gıdanın bugünü ve geleceği Sürdürülebilir Gıda Zirvesi’nde

Dünya Gıda Günü kapsamında 17 Ekim’de gıdanın bugününü ve yarınını, ‘Gıdanın Geleceği’ ana teması ekseninde tüm yönleriyle ele alacak olan Sürdürülebilir Gıda Zirvesi, Sürdürülebilirlik Akademisi ve TÜGİS iş birliğinde, T.C. Tarım Orman Bakanlığı ve FAO destekleriyle Fairmont Quasar Oteli’nde toplanacak.

“Gıdanın geleceği” teması ekseninde en yeni fikirleri paylaşmak, etkili ortaklıklar geliştirmek ve gıda sisteminin en acil sorunlarına yeni çözümler getirmek üzere sürdürülebilir gıda tedarik ve tüketimi için; tüketici davranışlarından şeffaf ve sorumlu tedarik zincirine, ambalajdan gıda atığına, iklim değişikliğinden sürdürülebilir tarıma, inovasyondan beslenmeye kadar pek çok konunun mercek altına alınacağı zirve ,Sürdürülebilirlik Akademisi ve TÜGİS işbirliğinde, T.C Tarım ve Orman Bakanlığı ve FAO destekleriyle 17 Ekim’de Fairmont Quasar İstanbul Oteli’nde düzenlenecek.

Sürdürülebilir Gıda Zirvesi, beslenme etkinliğine de ev sahipliği yapıyor

Sürdürülebilir Gıda Zirvesi 5’nci yılında beslenme etkinliğine de ev sahipliği yapıyor. Bu yıl 2’nci kez gerçekleştirilecek beslenme etkinliğinde; doğru beslenme farkındalığı, yerel gıda kültürü, gastronomi, organik gıdalar, alternatif beslenme modelleri, özel risk grupları ve kamu politikaları üzerine beslenme konusu bu yılda çok boyutlu farklı oturumlarla tüm paydaşları bir araya getiriyor ve birey ve toplum sağlığının dinamiklerini ölçmeyi amaçlıyor.

Beslenme dünyasının uzmanları, fikir önderleri, akademisyenler ve markalar beslenme etkinliğinde buluşuyor.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar