FMV Işık Okulları öğrencileri “Işıklı Gelecekler” projesiyle Edirne’deki kardeşlerine destek oldu

FMV Işık Okulları öğrencileri “Işıklı Gelecekler” projesiyle Edirne’deki kardeşlerine destek oldu

FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri, CAS programı çerçevesinde “Minik Yüreklere Işık Olalım” sloganıyla hareket ederek “Işıklı Gelecekler” projesine hayat verdi.

FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri bu yıl onuncusu gerçekleştirilen “Işıklı Gelecekler” projesiyle, Edirne Tayakadın köyüne bağlı Tayakadın Şehit Cem Havale İlkokulu’nda anasınıfı ve ilköğretim öğrencilerinin öğrenimine destek vermeye çalıştılar.

14-15 Ocak 2019 tarihleri arasında Edirne ilinin Tayakadın köyünde gerçekleştirilen projede; FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi’nden 41 öğrenci ve beş öğretmenin desteğiyle okuldaki 100 öğrenciyle iki gün süresince çeşitli aktiviteler yapıldı. Proje kapsamında öğrencilerle birlikte İngilizce öğretici oyunlar, drama ve spor aktiviteleri, fen deneyleri, eğlenceli matematik oyunları oynandı. Ebru, maske, atık malzemelerden heykel ve farklı tekniklerde boyama etkinlikleri yapıldı. Böylece öğrencilerin akademik, duygusal, sosyal ve bireysel gelişimlerine destek olmaya çalışıldı.

Tayakadın Şehit Cem Havale İlkokulu’nda projelerini hayata geçiren FMV Işık Okulları öğrencileri, kendi aralarında topladıkları kitapları da okul kütüphanesine bağışladı.  Röportaj ve gözlem yoluyla okulun diğer ihtiyaçlarını belirleyen öğrenciler okul yararına kampanya başlatma ve nisan ayında projeye devam etme kararı aldılar.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar