Sürdürülebilirlik alanında gerçekleştirilecek önemli küresel etkinlikler

Sürdürülebilirlik alanında gerçekleştirilecek önemli küresel etkinlikler

Dünyanın birçok yerinde sürdürülebilirlik alanında değerli etkinlikler düzenleniyor. Gerçekleştirilecek önemli küresel etkinlikleri derledik.

Sustainability Live London

7-8 Eylül tarihinde Londra’da gerçekleştirilecek olan etkinliğe sanal olarak da katılım sağlanabiliyor.

BizClik Medya Grubu tarafından organize edilen toplantı, ilgi çekici ve etkileşimli iki gün süren hibrit öğrenme ve network oluşturma deneyimine ev sahipliği yapacak.

Etkinlik, çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) politikalarını karşılayan etik yatırım rotaları için en son uygulamaları ve ilkeleri keşfetme fırsatı sunuyor.

İki gün sürecek olan toplantılarda, sürdürülebilirlik alanında uluslararası üne sahip 70’den fazla ilham verici lider tarafından değerli çözümlerin sunulacağı ve güncel gelişmelerin tartışılacağı belirtiliyor.

COP27

6-18 Kasım 2022 tarihinde Mısır’ın Sharm el-Sheik şehri, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’nin (UNFCCC) 27. Taraflar Konferansı’na (COP27) ev sahipliği yapacak.

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Zirvesi’nin öncelikle uygulamaya odaklanması ve ülkelerin mevzuat, politikalar ve programlar aracılığıyla tüm yetki alanları ve sektörlerde Paris Anlaşması’nı nasıl uygulayacaklarını göstermeleri bekleniyor.

Sustainable Brands (SB) 2022

17-20 Ekim 2022 tarihleri arasında Omni La Costa, Carlsbad şehrinde gerçekleşecek olan etkinlik küresel yenileyici markalar ve liderler için faydalı bir etkinlik olarak biliniyor.

SB toplantısının 2022 yılı teması ‘’Merkeze Al ve Hızlandır’’ olarak belirlendi.

International Conference on Sustainable Development (ICSD)

Bu yıl onuncusu kutlanacak olan ve 19-20 Eylül 2022 tarihleri arasında online olarak gerçekleşecek etkinlik, sürdürülebilir kalkınma konularının tartışılmasına öncülük eden en iyi akademik uluslararası konferans olarak biliniyor.

Cinsiyet eşitliğinden iklim değişikliğine ve ekonomik kalkınmaya kadar değişen birçok alandaki çalışmaların sunulduğu ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na ulaşmak adına çözümlere odaklanan konuların tartışıldığı seanslardan oluşuyor.

CleanTech Forum Europe

8-10 Kasım 2022 tarihleri arasında Brüksel’de gerçekleşecek olan foruma, net sıfır dönüşüm sağlayacak teknolojileri inşa eden ve savunan yatırımcılar, yenilikçiler ve kurumsal değişim yaratmaya öncülük eden liderlerin katılımı bekleniyor.

‘’Taahhütlerden eylemlere: Net sıfır Stratejisini hızlandırmak’’ temasıyla yola çıkılacak olan toplantının, daha temiz ve daha serin bir dünya oluşturma amacıyla büyük fikirlerin tartışıldığı, araştırma odaklı bir gündeme sahip olacağına işaret ediliyor.

Sustainable Leaders Forum

2023 yılında Londra’da gerçekleşecek olan ve kesin tarihi henüz belirlenmeyen etkinliğe, sanal olarak da katılım sağlanabileceği belirtiliyor.

Londra’daki İş Tasarım Merkezi’nde gerçekleşecek olan Sürdürülebilirlik Liderleri Forumu, ilgili alanda görev yapan yöneticileri, hükümet temsilcilerini, yatırımcıları ve sivil toplum kuruluşlarını iklim krizini çözmek için ortak bir hedef etrafında birleştiren sanal platformda organize edilecek.

8th Annual Sustainability Week

Londra’da 30-31 Mart 2023 tarihinde gerçekleşecek olan toplantının fiziksel ve sanal olarak gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Küresel ısınmayı 1,5 C derece ile sınırlandırmak işletmelerde, endüstrilerde ve tedarik zincirlerinde benzersiz dönüşümleri gerektirecektir. Toplantının, sürdürülebilirlik girişimlerinin etkin ölçeklendirilmesi, analiz edilmesi, dönüştürülebilmesi ve ölçülebilmesi konularında katılımlara yol gösterici rol üstlendiği belirtiliyor.

Responsible Business 2023

Toplantı Haziran 2023 tarihinde sanal olarak gerçekleştirilecek.

Responsible Business, dünya genelinde değişimi yönlendiren 5 binden fazla CEO, politika yapıcı, CSO, sivil toplum kuruluşu ve yatırımcıyı bir araya getiren küresel bir etkinliktir.

CSR, Sustainability, Ethics & Governance

2023 yılında çevrimiçi gerçekleşecek olanın toplantının kesin tarihi henüz belirlenmedi.

40 ülkeden gelen delegelerin katılımıyla sorumlu iş dünyasına odaklanan en büyük uluslararası konferanslardan biri olarak kabul edilen etkinlik, iş dünyası, toplum, akademi ve siyaset için en son araştırmaların ve bunların pratikte uygulanmasıyla ortaya çıkan sonuçların paylaşılmasına olanak sağlıyor. Kurumsal Sosyal Sorumluluk, sürdürülebilirlik, etik ve yönetişim gibi küresel temaların çeşitli boyutlarıyla tartışıldığı bir platform olarak biliniyor.

International Conference on Ecological Urbanism and Sustainability

8-9 Eylül 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleşecek etkinlik, önde gelen bilim insanlarının, araştırmacıların, akademisyenlerin ve araştırma uzmanlarının ekolojik şehircilik ve sürdürülebilirlikle ilgili tüm deneyim ve araştırma sonuçlarını paylaştıkları bir konferans olarak tanınıyor. Ayrıca araştırmacılara, uygulayıcılara ve eğitimcilere, en son yenilikleri, eğilimleri sunmaları ve tartışmaları için disiplinlerarası bir platform sağlıyor.

Kaynak:

https://sustainabilitymag.com/top10/top-10-sustainability-events?utm_source=Newsletter+Sustainability&utm_campaign=1480600247-EMAIL_CAMPAIGN_2021_07_02_03_47_COPY_01&utm_medium=email&utm_term=0_d4bf69440e-1480600247-410841330&mc_cid=1480600247&mc_eid=088f9cb000

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar