EMCC ve Headline’dan Gönüllüler İçin Mentorluk Rehberi

EMCC ve Headline’dan Gönüllüler İçin Mentorluk Rehberi

Sosyal girişimcilere ve sivil toplum kuruluşlarının programlarına destek veren gönüllü mentorların etkisini artırmak amacıyla, EMCC Türkiye ve Headline yeni bir rehber hazırladı. Gönüllüler İçin Mentorluk Rehberi’ne ücretsiz olarak emccturkey.org ve headline.ist  adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yönderlik ve Koçluk Derneği (EMCC) ve Türkiye’deki tek çeşitilik ve kapsayıcılık danışmanlığı Headline’nın birlikte hazırladığı Gönüllüler İçin Mentorluk Rehberi emccturkey.org ve headline.ist adreslerinde, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nden itibaren yayınlanıyor.

Birleşmiş Milletler bu yılın Dünya Gönüllüler Günü temasını ‘‘Kapsayıcı Bir Gelecek İçin Gönüllülük’’ olarak belirledi ve sürdürülebilir kalkınma için küresel amaçların 10.’su olan Eşitsizliklerin Azaltılması’na dikkat çekti. Küresel amaçların vaat ettiği dönüşüme ulaşmanın insanları güçlendirmeye, kapsayıcılığa ve eşitliğe bağlı olduğu vurgulandı.

Bilgisini ve deneyimini paylaşan, insanların gelişimine katkıda bulunan, ilham veren, üstelik bunu gönüllü bir şekilde herhangi bir ücret beklemeden yapan mentorların eşitsizliklerin azaltılması ve kapsayıcı bir gelecekte önemli bir rolü bulunuyor. Rehber, gönülllü mentorların işlerini daha etkili ve verimli yapmalarını ve ihtiyaç duyacakları temel mentorluk bilgilerine ulaşmalarını kolaylaştırıyor.

Rehberi Headline Kurucusu ve çalışan gönüllülüğünde dünyanın önde gelen global girişimlerinden IMPACT2030’un Bölgesel Sesi Arzu Pınar Demirel ile Coaching&Leading Academy Kurucusu Nuray Tamer birlikte hazırladılar. EMCC Türkiye Başkanı Evrim Yerli ve EMCC Mentorluk ve Çalışma Grubu Lideri Demet Uyar da rehbere katkıda bulundular.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar