Çocuklarda finansal okuryazarlığı ve girişimcilik farkındalığını geliştirmek üzere Akıllı Para Yönetimi Programı başladı

Çocuklarda finansal okuryazarlığı ve girişimcilik farkındalığını geliştirmek üzere Akıllı Para Yönetimi Programı başladı

Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerindeki ilköğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere akıllı para yönetimi ile finansal okuryazarlık eğitimi vermek üzere Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen Akıllı Para Yönetimi Programı başladı. TR82 Bölgesi’nde çocuklarla buluşacak olan programla çocukların farkındalığını artırmak ve genç nesilleri finansal olarak güçlendirmek amaçlanıyor.

Girişimci zihin yapısına sahip çocukların ve gençlerin yetişmesi amacıyla eğitici ve deneyim odaklı programlar tasarlayarak eğitim ve iş dünyası arasında köprü kuran Genç Başarı Eğitim Vakfı ve KUZKA işbirliğiyle Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta üç farklı okulda eş zamanlı olarak ortaokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen JuniorBizz Akıllı Para Yönetimi Programı başladı.
 
10 Haziran’a kadar sürecek program kapsamında ortaokul birinci sınıf düzeyindeki öğrencilerin; finansal okuryazarlık, mali konular hakkında bilgi sahibi olmaları, para yönetimi becerilerini geliştirmeleri ve finansal kararlarını daha bilinçli bir şekilde alabilmeleri amaçlanıyor.
 
JuniorBizz “Akıllı Para Yönetimi” programı, interaktif eğitim materyalleri, oyunlar ve etkileşimli çalışmalar gibi çeşitli yöntemler kullanılarak sunuluyor. Bu sayede öğrenciler, eğlenceli bir şekilde finansal okuryazarlık konularını öğrenme fırsatı bulacak ve gerçek hayatta karşılaşacakları mali durumları daha iyi yönetebilecek.

Seçil Yıldırım Çelebi: Finansal okuryazarlık seviyesini artırmak istiyoruz
Programla ilgili açıklama yapan Genç Başarı Eğitim Vakfı Genel Müdürü Seçil Yıldırım Çelebi; “Sinop, Kastamonu ve Çankırı illerinde toplamda 300’ü aşkın öğrenciyle başlayan projeyle birlikte toplumun finansal okuryazarlık seviyesini artırmayı hedefliyoruz. Öğrencilerin ileri dönem mali hayatlarını daha sağlıklı bir şekilde yönetmelerini ve gelecekteki nesillerin finansal başarıya daha kolay ulaşmalarını desteklemek istiyoruz. Akıllı Para Yönetimi Programını bu anlamda önemli bir adım olarak değerlendiriyoruz” dedi.

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar