Çocuklar için yaratıcılıklarını destekleyen oyuncaklar tasarlıyorlar

Çocuklar için yaratıcılıklarını destekleyen oyuncaklar tasarlıyorlar

2017’de faaliyetlerine başlayan İmece bünyesindeki sosyal girişimciler Elif Atmaca ve Ögeday Uçurum, Toyi adlı projeleri ile çocuklar için ilginç oyuncaklar tasarlıyorlar.

7 aylık mentorluk, eğitim desteği ve 120 bin TL hibe ile hayata geçirilen Toyi, oyunun iyileştirici gücüne inanan ve çocukların bu yolla duyguları ifade ederek temel bilgi ve beceriler kazanmalarına yardımcı olmak isteyen Elif Atmaca ve Ögeday Uçurum’un projesi.

Elif Atmaca, Gazi Üniversitesi’nde endüstriyel tasarım, Ögeday Uçurum ise İstanbul Üniversitesi Çin Dili ve Edebiyatı okumuş. Girişimin Elif Atmaca’nın mezuniyet projesi olduğu belirtiliyor.

İmece’yle buluşma, ihtiyaç duyulan mental ve finansal desteği sağlamış. Oyuncak pazarının regülasyonlarının araştırılması, iş planlaması, üretim yöntemleri, üretici bulma gibi aşamaların ardından da oyuncak kitlerinin çocuklara ulaştırılması esasına dayalı sosyal girişim hayata geçirilmiş.

Günümüzde çeşitli çeşitli iş birlikleri ile sosyal etki odağındaki atölyeler düzenleyen Toyi ekibi, ayrıca Almanya’da düzenlenen Spielwarenmesse adlı oyuncak fuarına da katıldı ve büyümesini sürdürüyor.

Haberin devamında projenin detayları hakkında kısa bir bilgilendirmenin yer aldığı video bulunuyor. İyi seyirler.

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar