Çikolatanın sağlıklı, sürdürülebilir ve doğaya saygılı hali: Nihal Sevilmen Couture Chocolate

Çikolatanın sağlıklı, sürdürülebilir ve doğaya saygılı hali: Nihal Sevilmen Couture Chocolate

Sağlık odaklı ve sürdürülebilir ürünler tasarlamak üzere kurulan Nihal Sevilmen Couture Chocolate, Anadolu’nun kadim beslenme ve şifa kültüründen ilham alarak iyi malzemelerle, meyve özlü, vegan bitter çikolatalar üretiyor. Kendi bahçesinin yanı sıra Türkiye’nin farklı bölgelerindeki yerel üreticilerden tedarik edilen malzemelerle oluşturulan lezzetler, en özel anlara tat katmaya davet ediyor.

Butik bir aile işletmesi olan Nihal Sevilmen Couture Chocolate, gıda sektörünün pırlantası olan çikolatayı, tarımsal ürünlere katma değer oluşturacak sağlıklı, yaratıcı ve özgün reçetelerle buluşturuyor ve Anadolu’nun binlerce yıllık beslenme kültürü ve kadim tıbbından ilham alarak sürdürülebilir üretim yapıyor. 

Tüm üretim sürecinde sürdürülebilirlik ilkesiyle hareket eden Nihal Sevilmen Couture Chocolate, bitter Belçika çikolataları ile aileye ait bahçelerin ürünleri ve yerel üreticilerin tarımsal ürünlerini buluşturuyor. Sağlıklı ve besleyici güvenilir gıda oluşturma prensibiyle hareket eden Nihal Sevilmen Couture Chocolate’ın hiçbir ürününde hazır dolgu içeriği, koruyucu ve renklendirici bulunmuyor. 

Anadolu’nun kadim mirasının peşinde
Nihal Sevilmen Couture Chocolate, yaşamı boyunca öğrenmeyi ve üretmeyi hayatın anlamı olarak gören emekli öğretmen Nihal Sevilmen’in dedesinden miras kalan toprağı geleceğe bırakmak arzusundan yola çıkıyor. Tarihin, kültürün, bilimin ve medeniyetin merkezi, yüzyıllardır bambaşka toplumlara bereket olan Anadolu’nun kaybolmaya yüz tutmuş ürünlerinin ve geleneksel tariflerinin peşine düşen Sevilmen, kadın girişimcilere ve yerel üretim yapan çiftçilere de ilham oluyor.

Anadolu halkının üretmek ve ürettiğini tüm canlılar ile paylaşmak ilkesiyle hareket eden Nihal Sevilmen Couture Chocolate, üretimin her aşamasında toprağa ve diğer canlılara saygıyı merkezine koyuyor. Çeşitlerin hepsinde vegan bir içeriğe sahip olan ve yüzde 55-70-85 kakao içerikli Belçika kuvertürleri kullanan Nihal Sevilmen Couture Chocolate, Anadolu’nun sağlıklı beslenme kültürü ile iyileştirici deneyimlerini her daim referans olarak alıyor.

Anadolu’nun geçmişine uzanan bir yolculuğa çağırıyor
Nihal Sevilmen Couture Chocolate, Anadolu’nun kadim ve şifalı çikolata lezzetleriyle buluşmak isteyen herkesi Ankara Batıkent’te bulunan dükkanına davet ediyor. Anadolu’nun dört bir yanındaki herkesin kendi miraslarıyla tanışmasını isteyen girişim, özenle hazırladığı ambalajlarla Ankara dışına da hizmet vererek kimseyi bu lezzet şöleninden mahrum bırakmıyor.

Narlı, güllü, limonlu, portakallı, karadut/frambuazlı, vişneli, yaban mersinli, kuru kayısılı gibi seçeneklerle benzersiz deneyimler sunan Nihal Sevilmen Couture Chocolate, bireysel ve kurumsal müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarına göre esnek çözümler sunabiliyor. 

Nihal Sevilmen Couture Chocolate’ın tüm çeşitlerini görmek ve hikayesini daha yakından incelemek için https://www.nihalsevilmen.com/ ziyaret edebilirsiniz.

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar