Cerebral Palsy’li çocukların hikâyeleri “Benim Güzel Yarınlarım Var” sergisinde hayat buldu

Cerebral Palsy’li çocukların hikâyeleri “Benim Güzel Yarınlarım Var” sergisinde hayat buldu

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye ve Allergan Aesthetics Türkiye işbirliğinde Cerebral Palsy’li çocukların umutları ve yaşam mücadeleleri konusunda farkındalık yaratmak için Benim Güzel Yarınlarım Var isimli dijital fotoğraf sergisi Sakıp Sabancı Müzesi sanat danışmanlığında hayata geçirildi.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye (TSÇV) ve Allergan Aesthetics Türkiye işbirliğinde fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut’un desteğiyle 6 Ekim Dünya Cerebral Palsy Günü’nde Benim Güzel Yarınlarım Var projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında açılan dijital sergiyle Cerebral Palsy’li çocukların hayatlarında erken müdahalenin önemine dikkat çekildi.

Allergan Aesthetics’in Türkiye’de 2018’den bu yana Cerebral Palsy’li çocukların ve ailelerinin hayatında fark yaratmak amacıyla TSÇV ile birlikte yürüttüğü Kutup Yıldızları Sosyal Sorumluluk projesinin devamı niteliğindeki sergiye Vakfın websitesi www.tscv.org.tr veya www.sakipsabancimuzesi.org üzerinden ulaşılabiliyor.

Cerebral Palsy’li çocuklar hayalleri için kamera karşısına geçti

Kiminin en büyük hayali aşçı, hakem, şarkıcı, tarihçi olmak, kiminin de doktor, ressam, prenses, sanatçı olmak. 6 Ekim Dünya Cerebral Palsy Günü’nde bir araya gelen 11 Cerebral Palsy’li çocuk hem geleceğe yönelik hayallerini anlattı hem de hikâyeleriyle umut verdi. Proje kapsamında fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut 11 çocuğun hayallerini simgeleyen objelerle, hikâyelerini fotoğrafladı. Fotoğraf çekimlerine ev sahipliği yapan Sakıp Sabancı Müzesi, dijital serginin sanat danışmalığını da yürüterek projeye destek verdi.

Projeye Doğa Rutkay Kamal da destek verdi

Başarılı oyuncu Doğa Rutkay Kamal sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayınla serginin duyurulmasına destek verdi. Canlı yayınında Mehmet Turgut’u ve Nigâr Evgin’i konuk olarak ağırlayan Rutkay projenin taşıdığı anlamı vurgulayarak, “Günümüzde pek çok çocuğun gerek maddi imkânsızlıklar gerek dışlanma nedeniyle hayata katılamadığını düşündükçe ne kadar önemli ve kıymetli bir işin içinde olduğumu düşünüyorum. Her şeyden önce bir anne olarak bu projeye kayıtsız kalamadım çünkü bir hayat bile değiştirmek, hayaline kavuşmasını sağlamak, çocuklarımızı topluma kazandırmak son derece önemli ve değerli. Güzellikler paylaştıkça çoğalır, daha çok sayıda çocuğumuza destek olabilmemiz için bu tür gönüllülük çalışmalarının daha da artmasını diliyorum” dedi.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar