Birleşmiş Milletler’in müzisyen kadınları tanıtan yeni podcasti amplifyHER tanıtıldı

Birleşmiş Milletler’in müzisyen kadınları tanıtan yeni podcasti amplifyHER tanıtıldı

Birleşmiş Milletler, dünyanın dört bir yanından seçilen heyecan verici kadın sanatçıları tanıtan enerjik, müzik içerikli yeni podcastini başlattı.

Pek çok kadın, güvensizlik, insan hakları, iklim değişikliği, eşitsizlik veya sadece cinsiyetleri nedeniyle yaşadıkları zorluklar karşısında sanat üretiyor.

amplifyHER, Taylandlı genç rapçi Milli’den Elektronik Dans Müziğinin (EDM) güçlü sesi genç şarkıcı Faouzia ve Tunus devriminin sesi olan Emel’e kadar müzik sektöründeki en heyecan verici ve yetenekli kadın şarkıcılardan bazılarını doğrudan dinleme imkanı sunuyor.

Müzik, röportajlar ve doğal sesin ilgi çekici bir karışımı olan seride, farklı kültürel geçmişlere sahip ilham verici kadın müzisyenlerin erkek egemen bir sektörde karşılaştıkları zorluklar, engelleri nasıl aştıkları ve müzik yaratmayı sürdürmeleri için ilham aldıkları konular hakkında söyleşiler yapılıyor.

10 müzisyenden bir seçki oluşturuldu

Birleşmiş Milletler ekibi, kadın sanatçıları destekleme özelliğiyle bilinen müzik ve eğlence şirketi SoundCloud işbirliğiyle çeşitli ülkeleri ve kültürleri temsil eden 10 kadın sanatçıyı platformda tanıtmak için belirledi.

amplifyHER podcastlerini hazırlarken en zorlandıkları adımın sanatçı listesini azaltmak için verdikleri çaba olduğunu söyleyen yapımcı Conor Lennon, son derece yetenekli 10 müzisyenden oluşan seçkiyi belirleme sürecinde zorlandıklarını belirtti.

Program serisinnin, özellikle ayrımcılık ve baskı nedeniyle hayalleri gerçekleşemeyen kadınlar ve kız çocuklarına adanmış olduğu vurgulandı.

BM Küresel İletişim Başkanı Melissa Fleming, kadınlar ve kız çocuklarının güçlendirilmesinin ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasının, Birleşmiş Milletler misyonunun merkezinde yer aldığını hatırlattı.

amplifyHER program serisinin gençler, özellikle kızlardan oluşan yeni bir kitleye ulaşma yolunda yardımcı olmasını umut ettiklerini söyledi. Gençlerin, BM’in yaşamları iyileştirme çabaları hakkında bilgi edinmelerini ve bu farkındalıkla harekete geçmelerini amaçladıklarını belirtti.

SoundCloud tarafından desteklenen Birleşmiş Milletler Haber yapımı olan amplifyHER podcast serisinin ilk bölümü 24 Kasım tarihinde yayınlandı ve sonraki bölümler haftalık olarak sırasıyla yayınlanacak.

  • Episode 1: Milli ( Tayland )
  • Episode 2: MC Yallah ( Uganda )
  • Episode 3: Carmen de Leon ( Venezuela )
  • Episode 4: Emel ( Tunus )
  • Episode 5: Faouzia ( Fas / Kanada )
  • Episode 6: Sarah Crouch ( Jamaika )
  • Episode 7: Adomaa ( Gana )
  • Episode 8: Alena Murang ( Malezya )
  • Episode 9: LIA LIA ( Almanya / Çin )
  • Episode 10: Lyn Lapid ( ABD / Filipinler )

Kaynak:

https://news.us15.list-manage.com/track/click?u=372753f560ef60c400f1a4f3f&id=3c8c83c049&e=8b42edf312

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar