“Bir Usta Bin Usta” projesinde 2018 vizyonu

“Bir Usta Bin Usta”  projesinde 2018 vizyonu

“Bir Usta Bin Usta” sosyal sorumluluk projesinde 2018 ayağında İzmir, Artvin ve İstanbul’da, kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerle ilgili eğitim kursları düzenlenecek.

Anadolu Sigorta tarafından, 85. kuruluş yıldönemi kapsamında hayata geçirilen “Bir Usta Bin Usta” sosyal sorumluluk projesi, 9. yılında bir kez daha kalplere dokunarak farkındalığı artırmayı hedefliyor.

Kamuoyunun ilgisini kaybolmaya yüz tutmuş mesleklere çekmek ve bu mesleklerin yeniden canlanmasına, ustaların deneyimlerini yeni kuşaklara aktarmasına öncülük etmek projenin öne çıkan amaçları arasında yer alıyor.

Kültür Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü’nün teknik danışmanlığındaki projede, illerde kaybolmak üzere olan mesleklere odaklanılıyor, bu kapsamda il Kültür Müdürlükleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket ediliyor.

Her yıl 3-6 ay süreyle meslek kurslarının düzenlendiği “Bir Usta Bin Usta” projesinde, her meslek kolu için 15-20 arası kursiyere eğitim veriliyor.

Şimdiye kadar 750’ye yakın usta adayının yetiştirildiği projenin 2018’e dair bilgileri ise şöyle…

Projenin 2018 yılı ayağında, Artvin’de ‘Tulum Yapımı’, İzmir’de ‘Nazar Boncuğu Yapımı’, İstanbul’da ‘Cilt Yapımı’, Kastamonu’da ‘Çarşaf Dokuma’ ve Kütahya’da ‘Çinicilik” kurslarının yapılacağı kaydedildi.  

Programı belli olan kurslara başvuruda bulunmak ve daha fazla ayrıntı için www.birustabinusta.com.tr web sitesi ziyaret edilebilir.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar