“Bir Kapakla Umuda Bizler de Ortak Oluyoruz” projesi yoğun ilgi gördü

“Bir Kapakla Umuda Bizler de Ortak Oluyoruz” projesi yoğun ilgi gördü

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğrencileri, ‘Bir Kapakla Umuda Sen de Ortak Ol’ sloganıyla yürüttükleri sosyal sorumluluk hamlesiyle dikkat çektiler.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) tarafından düzenlenen mavi kapak kampanyası, 2011 yılından beri devam ediyor. Bir dönem kampanya bitti algısı oluşturuldu, ancak bu durum söz konusu değil, çalışmalar yurt genelinde tüm hızıyla devam ediyor ve toplanan plastik kapakların geri dönüşümü ve elde edilen gelirlerle akülü ve manuel sandalye satın alımları gerçekleştiriliyor.

Türkiye’nin her yerinden pastik kapaklar, 1-30 kg arası PTT Kargo ile 10 TL karşılığında gönderilebiliyor. Bunun için 801231382 PTT Kargo müşteri numarası kullanılabilir.

Ek olarak kapaklar üzerinde TOFD logosu bulunan kutulara bırakılabiliyor. Burada sadece mavi kapaklar değil, içilen su şişesinin ya da zeytinyağının, meşrubatın kapağı da kutulara atılarak engelli vatandaşlara destek verilebiliyor.
Ve Nevşehir’de öğrencilerin anlamlı projesi…

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğrencileri, ‘Bir Kapakla Umuda Sen de Ortak Ol’ sloganıyla yürüttükleri mavi kapak projesi ile TOFD’ye ulaştırılmak üzere 20 bin kapak topladı.

Üniversitenin sosyal sorumluluk kulübü öğrencilerinin hayata geçirdiği, ardından diğer kulüplerin de bir araya gelerek genele yayılmasında rol oynadıkları çalışma kapsamında, hem çevreye zarar veren kapakların geri dönüşümü sağlandı hem de TOFD’ye destekte bulunuldu.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar