AVON’dan öğrencilere 61 bin dolarlık destek

AVON’dan öğrencilere 61 bin dolarlık destek

Kadınlar için Avon Vakfı tarafından öğrencilere verilen bursun kazananları belli oldu. Bu yıl Türkiye’den seçilen 29 bursiyerle beraber Türkiye, dünyada en çok Avon bursiyerinin olduğu ikinci ülke oldu.

Dünya çapında 6 milyonu, Türkiye’de ise yüz binleri aşan temsilci ağında yer alan kadınlara ekonomik bağımsızlık kazandıran AVON, temsilcilerini sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da desteklemeye devam ediyor.  2011 yılından beri devam eden ve Avon temsilcilerinin kendilerinin, çocuklarının ve torunlarının eğitimlerini ve kariyer hedeflerini desteklemek adına finansal destek sunan program kapsamında bu sene dünyada 200’e yakın öğrenci, Türkiye’den ise 29 öğrenci burs almaya hak kazandı.

Avon 130 yıldan fazladır güzellik girişimcilerini desteklemekte ve global kampanyası “stand4her” ile kadınların toplumda geri kalmasına neden olan bariyerleri yıkarak, dünya çapında 100 milyon kadının hayatını geliştirmeyi planlıyor. 

Kadınlar İçin Avon Vakfı, kurulduğu 2012 yılından bu yana, gerçekleştirdiği global burs programı ile bugüne kadar yaklaşık1,5 milyon dolarlık burs vererek kadınların ve ailelerin kendi yolları ve kendi kuralları ile potansiyellerini gerçekleştirmelerine olanak sağlıyor.

Her öğrenciye 2 bin 100 dolar

Programdan yararlanmak üzere seçilen öğrenciler, geçmiş akademik performansları, gelecek potansiyelleri, liderlik, okul ve topluluk faaliyetlerinde üstlendikleri roller, çalışma deneyimleri, kariyer ve eğitim hedefleri kapsamında değerlendirildi. 

Programa dahil olmaya hak kazananlar, bir kereye mahsus olarak okul ücretleri, yurt ve yemek masrafları, kitap ve ulaşım ücretlerini karşılamak üzere 2 bin 100 dolarlık bir ödeme alacak. 

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar