Avis’in Aynı Dili Konuşuyoruz projesi ödüllendirildi

Avis’in Aynı Dili Konuşuyoruz projesi ödüllendirildi

Otokoç Otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren Türkiye’nin lider araç kiralama markası Avis, KSS Zirvesi Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülleri’nde Aynı Dili Konuşuyoruz projesi ile ödüle layık görüldü.

“En İyisi Kirala, Avis ile Kirala” mottosuyla müşterileriyle buluşan Avis, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nin düzenlediği zirvede, İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği iş birliği çerçevesinde üç yıldır yürütmekte olduğu “Aynı Dili Konuşuyoruz” projesi ile Eşitsizliklerin Azaltılması kategorisinde ödüle layık görüldü. Avis ayrıca “Tüm Annelerle Aynı Dili Konuşuyoruz” etkinliği ile de jüri özel ödülünün sahibi oldu. Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde düzenlenen törende ödülü Avis adına Otokoç Otomotiv Pazarlama Müdürü Esra Arslanbaş Kaynak aldı.

Avis’in Eşitsizliklerin Azaltılması kategorisinde ödül kazanan “Aynı Dili Konuşuyoruz” projesi; araç kiralama noktalarında işitme engelli bireylerin iletişim yoksunluğu nedeni ile yaşadığı problemleri asgari seviyeye çekmek, alınan ve verilen hizmet kalitesini artırmak esasını amaçlıyor. Proje, Türk İşaret Dili ilk Yardım El Kitabı’nın hazırlanmasını, kurum içinde gerçekleşen işaret dili eğitimlerini, İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği Görüntülü Destek Merkezi’nin yönettiği ve herhangi bir sorunla karşılaşan işitme engelli bireyin merkeze bağlanması ile kendi dilinde hizmet alabileceği bir ortamı içeriyor. Hazırlanan el kitabı, dünya genelinde sektörde bir ilk olma özelliğini de taşıyor. Avis’in jüri özel ödülünü alan “Tüm Annelerimizle Aynı Dili Konuşuyoruz” projesi ise, “12 Mayıs İşitme ve Konuşma Engelliler Günü” ve “Anneler Günü” çerçevesinde işitme engelli anneler için unutulmaz iki günü kapsıyor. Avis, 11 Mayıs günü işitme engelli anneleri “Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu”na, 12 Mayıs günü ise Fenerbahçe – Akhisar Belediyespor maçına götürdü. Maç seremonisinde futbolcular “Ayni Dili Konuşuyoruz” pankartı ile sahaya çıktı. İstiklal Marşımız, işaret diline çevrilerek stat içinde yapılan bilgilendirme anonslarıyla birlikte maç boyunca ekranlarda döndürüldü. Maç sonrasında katılımcı anneler futbolcularla tanıştı ve futbolcular annelere çiçek takdim etti.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar