Apple’ın yeni teknolojisi engelli bireylere yardımcı oluyor

Apple’ın yeni teknolojisi engelli bireylere yardımcı oluyor

Engelli bireyler Apple iPad’i artık gözleriyle kontrol edebiliyor. Tobii Dynavox, göz izleme teknolojisini iPad’e entegre eden bir cihazı piyasaya sürdüğünü duyurdu.

TD Pilot olarak bilinen sertifikalı Apple aksesuarı, göz izleme özelliklerini tabletin karakteristik özelliklerine sorunsuz bir şekilde entegre etmek için standart bir iPad’e monte ediliyor. Ayrıca, konuşma oluşturmak için göz kontrollü bir uygulama olan TD Talk’ın yanı sıra, kullanıcıların iletişim kurmak için seçebilecekleri semboller sunan TD Snap’i içeriyor.

Tobii Dynavox, TD Pilot’un güçlü hoparlörler, süresi uzatılmış pil ömrü, ultra dayanıklı tasarım sunduğunu ve tekerlekli sandalyeye monte edilebildiğini söylüyor. Bakış teknolojisi, gündüz parlak ışıkta da etkin çalışıyor. Cihazın arkasında bulunan ortak pencere, bakışlar kullanılarak yazılan kelimelerin, kullanıcının iletişim kurduğu kişiler tarafından görülebilmesini sağlıyor.

TD Pilot, tıbbi olarak onay almış bir cihaz ve reçete ile satın alınabiliyor. Ayrıca sağlık sigortası kapsamında ödemesi yapılabiliyor.

Tobii Dynovox, uzun süredir Windows uyumlu cihazlar aracılığıyla göz izleme ve bakış teknolojisini kullandırıyor, ancak Apple ürünlerine ilk kez entegre ediliyor.

Kaynak:

https://urldefense.com/v3/__https:/coneinc.us1.list-manage.com/track/click?u=f35c4e35d5e189952bfa57056&id=ac0a748268&e=b93872342f__;!!HhhKMSGjjQV-!vhI4ZOVmkAXiXsRQLX6cgE7Y6fe09fOMHafdDPz7xAg7Ch76-OP7Mw10xH5UO_Mrf7GSALl6$

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar