Anadolu’da öğretmen eğitimleri başlıyor

Anadolu’da öğretmen eğitimleri başlıyor

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), ABD Ankara Büyükelçiliği desteğiyle hayata geçirdiği STEM Öncüleri Projesi kapsamında öğretmen eğitimlerine başlıyor. Türkiye genelinde Van, Sivas, Hatay, Uşak ve Zonguldak olmak üzere toplam beş ilde, 24 – 27 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek eğitimlerde teorik altyapının yanında uygulama süreçleri de yer alacak. 

ÖRAV’ın öğretmenleriyle birlikte kurgulayarak farklılaştırdığı STEM Öncüleri Projesi, eğitim programlarını 21’nci yüzyılın eğitim ihtiyaçları doğrultusunda zenginleştirmeyi hedefliyor. Ocak ayında gerçekleştirilen eğitici eğitimi ve Nisan ayında yapılan yetişkin eğitimini tamamlayan STEM Öncüleri Projesinin gönüllü eğitimcileri, meslektaşlarıyla öğretmen eğitimlerinde buluşacak. Eğitimler boyunca araştırma ve sorgulama süreçlerine dair örnek uygulamalar paylaşılacak. Böylece katılımcıların hem öğretmen olarak hem de öğrencilerin gözünden deneyimlemesine olanak sağlanacak. Eğitimlerin son aşamasında ise katılımcı öğretmenlerin kendi araştırma ve sorgulama planlamalarını hazırlamaları istenecek.

Dijital çağın şekillendirdiği yeni dünyada yaşamı yapay zekalarla paylaşacak olan genç kuşakların, 21’nci yüzyıl becerilerinden olan yaratıcılık, iş birliği, iletişim ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmesi gerekiyor. STEM eğitim yaklaşımı da bu becerileri destekleyen ve disiplinler arası sorgulama yeteneğine odaklanıyor.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar