ALİKEV’den gençlerin eğitimi için destek çağrısı

ALİKEV’den gençlerin eğitimi için destek çağrısı

Ali İsmail Korkmaz Vakfı, Instagram hesabından düzenlediği bir canlı yayınla, Türkiye’nin ve dünyanın farklı şehirlerinden koşucu ve sanatçıları bir araya getirdi. Bu yıl İstanbul Maratonu’nda gençler okuyabilsin diye #AdımlarımızHerYerde sloganıyla yer alan ALİKEV, ülkenin geleceği olan gençler için herkesi harekete geçmeye çağırdı.

42’nci İstanbul Maratonu hazırlıkları devam ederken, pandemi koşulları yüzünden bir araya gelemeyen ALİKEV gönüllüleri ve destekçileri canlı yayında buluştu. Gönüllü koşucuların, Emel Anne ile bir araya geldiği yayına Fırat Tanış, Mert Fırat, Şebnem Sönmez ve Ozbi de bağlanarak, takipçilerine ALİKEV’e destek olma çağrısında bulundu.

2016 yılından bu yana gençlere burs imkanı yaratmak için İstanbul Maratonu’nda koşan Emel Anne, canlı yayında bu seneki kampanyasını duyurdu ve bu yılın öncekilerden farkı olduğunun altını çizdi. Pandemi sürecindeki koşulların özellikle gençlerin hayatında büyük değişimlere sebep olduğunu söyleyen Emel Anne, artan ekonomik ve sosyal adaletsizliğin önüne geçmek için dayanışma çağırısında bulundu.

Bu yıl, gençler okuyabilsin diye #AdımlarımızHerYerde sloganıyla yola çıkan ALİKEV, ülkenin geleceği olan gençler için herkesi harekete geçmeye çağırdı.

Emel Anne’nin kampanyasına destek olmak için: alikev.org/emelanne

Gençlere umut olan ALİKEV koşucularından olmak için: kosu.alikev.org

Kerem Efendioğlu
ADMINISTRATOR
PROFİL

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar